Kancelaria Adwokacka Marta Rosińska

Ugoda frankowa Bank Pekao SA

Kredyty frankowe to skomplikowana materia prawna, wymagająca specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Jako kancelaria wyspecjalizowana w tej dziedzinie, posiadamy niezbędne kompetencje do prowadzenia skutecznych negocjacji z Bankiem Pekao SA. Nasi prawnicy na bieżąco śledzą orzecznictwo sądowe oraz zmiany w przepisach prawa, co pozwala nam na opracowanie optymalnej strategii postępowania.

Jak uzyskać zwrot nadpłaconych środków z kredytu frankowego w Banku Pekao?

Kredyty frankowe w Pekao zostały udzielone na podstawie wadliwych umów zawierających klauzule przeliczające wartość kredytu oraz raty z PLN na CHF, co w wyniku znaczących wahań kursu walutowego doprowadziło do znacznego wzrostu kosztów spłaty kredytów dla wielu klientów. Stanowi to podstawę do wysunięcia roszczeń w stosunku do banku. Pierwszym krokiem jest złożenie pozwu przeciwko Bankowi Pekao o stwierdzenie nieważności umowy kredytu frankowego lub usunięcie z niej niedozwolonych klauzul (tzw. odfrankowienie).

W pozwie należy domagać się zwrotu zapłaconych rat, jako świadczeń nienależnych, wraz z odsetkami. Po wniesieniu pozwu sprawa będzie rozpatrywana przez sąd. W przypadku korzystnego dla kredytobiorcy wyroku, bank będzie zobowiązany do zwrotu kwot wynikających z rozliczenia nieważnej umowy, wraz z odsetkami za opóźnienie oraz kosztami postępowania sądowego. Kancelaria Adwokacka Adwokat Marty Rosińskiej będzie reprezentować Cię przed Sądem, dbając o zabezpieczenie Twoich interesów.

Ugoda z Pekao SA – czy warto ją podpisać?

Decyzja o podpisaniu ugody z Bankiem Pekao SA w sprawie kredytu frankowego nie jest jednoznaczna i wymaga dokładnej analizy indywidualnej sytuacji. Co do reguły, warunki proponowane przez bank są mniej korzystne niż to, co można wywalczyć przed sądem, dlatego przed podpisaniem ugody zaleca się konsultację z prawnikiem. Adwokat Marta Rosińska oferuje kompleksową analizę proponowanych warunków ugody, pomagając klientom ocenić, czy są one korzystne i czy warto je zaakceptować.

Jeśli chronią one wyłącznie interesy banku, wszczęte zostaną mediacje, a w razie braku porozumienia – postępowanie sądowe w celu dochodzenia pełnych roszczeń wynikających z nieważności umowy kredytu frankowego. Warto wiedzieć, że podpisując ugodę, najczęściej zrzekamy się prawa do dochodzenia dalszych roszczeń przeciwko bankowi w przyszłości. Nie warto więc podejmować decyzji pochopnie, bez wsparcia prawnego.

Formularz kontaktowy

    Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h