- Warszawa, ul. Bracka 20 lok. 7a
- kontakt@martarosinska.pl
- 573 969 195
Kancelaria Adwokacka Marta Rosińska
Potrzebujesz pomocy w negocjacjach dotyczących ugody frankowej z bankiem? Nasza kancelaria adwokacka oferuje profesjonalne mediacje z bankami, aby pomóc frankowiczom w uzyskaniu korzystnych warunków spłaty kredytu. Warto mieć na uwadze, że pierwsza propozycja banku w sprawie ugody frankowej może być mało korzystna dla kredytobiorcy. Bank dba bowiem o własny interes. Warto spróbować zaproponować własne, korzystniejsze warunki. W przypadku trudności, zaleca się skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, który może wesprzeć klienta w negocjacjach oraz ewentualnych działaniach prawnych mających na celu ochronę jego interesów. Nasza Kancelaria wypracowała już wiele korzystnych ugód frankowych dla swoich klientów.
Ugoda frankowa to porozumienie zawierane między kredytobiorcami posiadającymi kredyty indeksowane do waluty obcej (szwajcarskiego franka) a instytucjami finansowymi udzielającymi tych kredytów, czyli bankami. Ma ona na celu uregulowanie sytuacji kredytobiorców. W ramach ugody, warunki kredytu mogą zostać zmienione, co zwykle obejmuje przeliczenie zobowiązań na walutę krajową. Wbrew pozorom, nie zawsze jest to korzystne dla frankowiczów i z pomocą doświadczonego prawnika można wypracować lepsze warunki ugody, niż te, które proponuje bank.
Nasza Kancelaria świadczy kompleksową pomoc frankowiczom i specjalizuje się w negocjacjach. Staramy się maksymalnie chronić interesy naszych klientów poszkodowanych przez takie banki, jak PKO Bank Polski, Getin Bank, Bank Zachodni WBK (obecnie Santander Bank Polska), mBank, ING Bank Śląski, Bank Millennium, Bank BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Bank Polska, Bank BPH, GE Money Bank i inne.
Jeśli otrzymałeś propozycję ugody frankowej od banku, ale nie jesteś zadowolony z jej treści, warto podjąć działania! W pierwszej kolejności skonsultuj się z naszą Kancelarią celem przeanalizowania warunków, jakie proponuje bank. Miej na uwadze, że możesz złożyć własne warunki, np. domagając się większego umorzenia zadłużenia lub zamknięcia kredytu bez dodatkowych opłat. Doradzimy Ci, co będzie najbardziej korzystne. Bank może niechętnie reagować na takie propozycje, ale przysługuje Ci prawo do negocjacji. W przypadku braku porozumienia, możesz rozważyć skierowanie sprawy do sądu.
Choć może to wydawać się skomplikowane i czasochłonne, warto pamiętać, że koszty sądowe pokrywa strona przegrana, a 95% wyroków jest prokonsumencka!