Od lat spłacasz raty
kredytu, a Twój dług praktycznie nie zmalał?

Dowiedz się, co możesz z tym zrobić. Przygotowaliśmy informacje krok po kroku o tym, jak zawalczyć o sprawiedliwość z pomocą kancelarii adwokackiej.

Sprawa frankowa krok po kroku:

Czy warto dochodzić swoich praw w sądzie?

Jako kredytobiorcy przeżyliście już niejedną burzę wokół kwestii kredytów frankowych.

Różnego rodzaju obietnice o ustawowym rozwiązaniu Waszego problemu zaczęły pojawiać się już w 2015 roku, jednak nic z tego nie wyszło.

Następnie zapadło przełomowe orzeczenie TSUE w sprawie państwa Dziubak. Rok później media donoszą o propozycjach ugód ze strony banków.

Teraz, na przełomie kwietnia i maja 2021 r., spływają kolejne doniesienia o  orzeczeniach TSUE i SN.

Jednak to, co istotne, często umyka publicznej debacie. A mianowicie: linia orzecznicza dotycząca kredytów frankowych jest stabilnie korzystna dla frankowiczów. Orzeczenia, wydawane przez sądy, w około 95% są pro-konsumenckie.

Wyrok sądu jest jedyną możliwością na uwolnienie się od toksycznej umowy kredytowej.

Idąc do sądu, kredytobiorca może liczyć na unieważnienie umowy oraz zwrot rat wpłaconych na rzecz banku od początku trwania kredytu. Drugą możliwością jest „odfrankowienie” kredytu, a więc zmiana kredytu waloryzowanego do franka na kredyt złotowy.

Najważniejsze informacje

  • Pójście do sądu jest jedyną możliwością, żeby uwolnić się od toksycznej umowy kredytowej.
  • W przypadku unieważnienia umowy, kredytobiorca otrzymuje zwrot wszystkich rat wpłaconych od początku trwania kredytu + odsetki + koszty procesu.
  • Kredytobiorca jest uprawniony do zwolnienia hipoteki na rzecz banku.
  • Bank ma 3 lata od momentu trwałej bezskuteczności umowy na ewentualne zgłoszenie roszczenia o zwrot kwoty kapitału kredytu.

Pierwsze kroki po sprawiedliwość

Decydujesz się na dociekanie swoich praw. Co dalej:

Analiza umowy

Pierwszym krokiem jest przygotowanie kompletu dokumentów i przesłanie ich na adres kontaktowy Kancelarii (poniżej znajdziesz zakładkę Dane Kontaktowe). Istotne z punktu widzenia przyszłego sporu, są w szczególności: umowa, regulamin, OWU i podpisane w trakcie obowiązywania umowy aneksy.

Analiza umowy jest bezpłatna.

Konsultacja

Na podstawie dokonanej analizy przedstawimy jakie kroki może podjąć kredytobiorca – czy w jego przypadku można dochodzić unieważnienia umowy czy raczej korzystniejsze będzie tzw. „odfrankowienie” kredytu. Na tym etapie odpowiadamy na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości dotyczące procesu z bankiem.

Etap przedprocesowy

Przed rozpoczęciem procesu, a więc prze złożeniem pozwu, należy wyczerpać drogę polubowną. W przypadku sporu z bankiem należy przez to rozumieć złożenie reklamacji, a następnie wezwania do zapłaty. Etap ten przeprowadza w Państwa imieniu umocowany adwokat.

Proces

Pójście do sądu to obecnie najkorzystniejszy sposób, aby odzyskać wpłacone pieniądze i raz na zawsze uwolnić się od toksycznej umowy kredytowej. Banki przegrywają procesy i jak na razie ok. 95 % spraw jest wygrywanych przez frankowiczów.

Kontakt

Kontakt: Kancelaria Adwokacka

Adwokat Marta Rosińska

kontakt@martarosinska.pl

Tel. 573 969 195

www.martarosinska.pl

Zapraszam do kontaktu.

Darmowa analiza umowy

Jeśli Ty również chcesz dowiedzieć się, jakie prawa Ci przysługują i jakie masz możliwości w sporze z bankiem, wyślij swoją umowę na adres mailowy mojej kancelarii: kontakt@martarosinska.pl – może to być skan lub czytelnie wykonane zdjęcie. Dokonam analizy Twojej umowy nieodpłatnie.

Możesz też skorzystać z formularza poniżej:

Korzystając z formularza zgadzasz  się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Kancelarię Adwokacką Adw. Marta Rosińska z siedzibą w Warszawie (02-762) przy ul. Capri 2 lok. 3 jako administratora danych osobowych, w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Potwierdzasz, że zostałeś/aś poinformowany o tym, że podanie ww. danych jest dobrowolne oraz że masz prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie oraz o tym, że twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Baza wiedzy dla frankowiczów:

Komentarz do Uchwały składu 7 sędziów SN z dnia 7 maja 2021 r., III CZP 6/21

Konsekwencją stwierdzenia nieważności umowy kredytowej jest wydanie rozstrzygnięcia sądu co do wzajemnych rozliczeń stron. Właśnie ta kwestia budzi wiele wątpliwości i sprzecznych zapatrywań sądów i prawników. Jej rozstrzygnięcia podjął się SN Uchwale z dnia 7 maja 2021 r.
Czytaj więcej
Budynek sądu najwyższego w Warszawie

Sąd Najwyższy potwierdził – kredytobiorca może żądać od banku zwrotu zapłaconych rat!

„Teoria salda” czy „teoria dwóch kondykcji” – oto jest pytanie. To pytanie zadajecie sobie Państwo za każdym razem, kiedy rozważamy słabe i mocne strony w sporze z bankiem. W tym wpisie omawiam: Orzeczenie SN z 16 lutego 2021 r. III CZP 11/20Jak się ma do owego orzeczenia teoria dwóch kondykcji ...
Czytaj więcej

Ugoda z bankiem – czy to jest dla nas korzystna opcja?

Ostatnie tygodnie (mamy luty 2021 roku) przyniosły doniosłe wieści dla posiadaczy kredytów frankowych. Postanowiłam podsumować wydarzenia te w jednym wpisie, pokazując, czy opłaca się iść na ugodę z bankiem gdy macie kredyt we frankach.
Czytaj więcej
Klauzule abuzywne - kancelaria Marta Rosińska

Klauzule abuzywne – czym właściwie są?

Gdy planujecie zaskarżyć „frankową” umowę kredytową, podstawą jest odnalezienie w treści umowy tych tajemniczych, złowrogo brzmiących - klauzul abuzywnych. To w zasadzie początek współpracy z prawnikiem. Czym są klauzule abuzywne? Dowiecie się z wpisu.
Czytaj więcej
kancelaria adwokacka marta rosińska

Moja kancelaria jest dla ludzi! Dowiedz się, dlaczego

Ten wpis to noworoczne spojrzenie za siebie. Chcę docenić drogę, którą kancelaria pokonała w tym dziwnym roku 2020. I pokazać, jak chcemy wam pomagać i dlaczego warto nam zaufa
Czytaj więcej
Teoria salda a teoria dwóch kondykcji – proste objaśnienie

Sąd unieważnia umowę kredytu frankowego. A co z pieniędzmi?

Ten temat podsunęło samo życie. Jako adwokat osób poszkodowanych przez banki, regularnie spotykam się z Wami i wyjaśniam, o co walczymy i co nas może czekać przed sądem. Tłumaczę wtedy, że oprócz unieważnienia umowy, pozostaje kwestia wzajemnych rozliczeń. Bo nie zawsze jest tak, że to co wpłaciliśmy na rzecz banku ...
Czytaj więcej
oszustwo bankow kredyt franki

“Oszustwo” banków w kwestii franków – na czym polegało?

Kruczek, oszustwo, pułapka - różnie można to określać. Jak to się stało, że osoby z kredytem we frankach mają teraz takie problemy? Co powiedziano Wam "małym druczkiem" przy zawieraniu umów? Zapraszam na nowy wpis, w którym wyjaśniam, co właściwie się wydarzyło.
Czytaj więcej
czy warto pozywać bank sprawa frankowa

Czy warto w ogóle walczyć z bankiem w sprawie frankowej…?

Dziesięć lat temu Ania i Tomek wzięli kredyt na mieszkanie. Byli młodzi, na dorobku, zdołali odłożyć trochę oszczędności na wkład własny… – poznaj dalszy ciąg tej historii. Z tego wpisu dowiesz się: Jak potoczyła się historia frankowa Ani i TomkaCzy w ogóle warto zaczynać spór w sądzie  z bankiem, w ...
Czytaj więcej